Pimapen Pencere Kilidiniz Sıkışırsa Ne Yapmalısınız?

Awesome Image
Awesome Image

Pimapen pencere tamiri, Pimapen pencerenizi açamıyorsanız, evinizi iyi havalandırmak için mümkün olan en kısa sürede tamir ettirmeniz gerekecektir.

Pimapen pencereniz açıksa ve onu kilitleyemiyorsanız, eviniz güvenli değildir. Pencere ve çerçeve arasındaki boşluk da cereyan ve neme yol açabilir.

Pimapen pencere kilidiniz kırılmışsa, profesyonel bir pencere tesisatçısından bir göz atmasını istemek akıllıca olacaktır .

 

Pimapen pencerelerinin çoğu, tutamak kullanılarak çalıştırılan bir espag kilidi ile donatılmıştır. Kilit kırılmadan ve sıkışmadan önce, muhtemelen pencere kilidinin açılması giderek daha zor hale gelmiştir.

 

Pencereniz açıksa ve kilit kırılmışsa, bu, pencerenin sıkışıp kapanmasından çok daha kolay bir durumdur. Pencere açıkken, pencere kilidini değiştirmeniz yeterlidir.

 

İçindekiler

Sıkışmış bir pimapen penceresi espag kilidi nasıl açılır?

Pimapen pencere tamiri İlk olarak, pencere tutamağını pencereden çıkarın. Bazen pencere kolu kırılır – gerçek kilit değil.

Kol kırılırsa, bunun nedeni pencere kolundaki mil çubuğunun kırılması olabilir. Alternatif olarak, koldaki küçük basmalı düğme kilidi kırılmış olabilir.

 

Pimapen pencere contaları nasıl kontrol edilir?

Yapmanız gereken bir sonraki şey, pencere contalarının birlikte ekstrüde edilmiş contalar mı yoksa çıkarılabilir contalar mı olduğunu kontrol etmektir. Birlikte ekstrüde edilmiş contalar, pencere çerçevesinin bir parçası oldukları için çıkarılamaz.

 

Pimapen pencerelerinizde çıkarılabilir bir conta varsa ne yapmalısınız?

Pimapen pencere tamiri pencerelerinizde çıkarılabilir bir conta varsa, pencere tutamağını çıkararak başlayın. Düz bir tornavida kullanarak, contayı pencere çerçevesinin çevresinden tutun ve pencere kilidinin çevresinden dışarı çekin veya contayı aşağı ve yuvasından dışarı doğru itin.

 

Mühür çıkarıldığında, artık boş olan oluğu görmek için bir el feneri kullanın ve çerçeve ile kanat arasındaki boşluğa küçük bir alyan anahtarı sokun. Alyan anahtarının ucunu kavramak için mengene kulplarını kullanın ve alyan anahtarının başı kanat ile çerçeve tutma pimi arasına gelene kadar alyan anahtarını hareket ettirin.

 

Kilitleme noktasını hissettikten sonra, hızlı bir hareketle ona doğru çekin. Kilit açılmıyorsa, alyan anahtarı karşı tarafa tekrar takın ve çekmek yerine kilide doğru bastırın. Bunu yapıyorsunuz çünkü kilitleme noktaları sadece soldan sağa hareket ediyor. Bu hala işe yaramazsa, kilit sıkışmış olabilir, bu durumda mengene kulplarına çekiçle keskin bir dokunuş verin.

 

Pimapen pencerelerinizde birlikte haddelenmiş bir conta varsa ne yapmalısınız?

Pimapen pencere tamiri pencereleriniz birlikte ekstrüde edilmiş bir contaya sahipse, bu daha zor bir iş olacaktır çünkü kilitleme noktalarını görmek için çerçevenin etrafındaki contayı çıkaramayacaksınız.

Yine, tamamen çıkarmak için pencere tutamağını çevirerek başlayın. İnce, geniş bir boya kazıyıcı kullanarak, küçük bir boşluk görene kadar kanat ve çerçeve arasında nazikçe kaldırın.

 

Bu boşluğa bir alyan anahtarı yerleştirin ve alyan anahtarını çerçeve muhafazasına çarpana kadar kanata doğru çevirmek için mengene kulplarını kullanın. Kilitleme noktasını hissettiğinizde ona doğru çekin. Bu işe yaramazsa, alyan anahtarını diğer tarafa sokun ve ona doğru itin.

 

Bu da işe yaramazsa, kilit tutulmuşsa kilidi serbest bırakmak için basıncı artırmak için mengeneye çekiçle birkaç kez vurun.

Pencerenizi açtıktan sonra kilidi değiştirmek kolaydır – bunu kendiniz yapabilir veya deneyimli bir pencere montajcısına danışabilirsiniz.