9 Yaygın Panjur Problemi

Awesome Image
Awesome Image

Panjurlar, güvenlik amacıyla herhangi bir evin veya işyerinin önemli bir parçasıdır. Panjurlar bazen ciddi problemler ortaya çıkarabilir. Bu nedenle panjurlarınızı iyi durumda tutmak için bakımını yapmanız gerekmektedir. Panjur tamiri ve bakımında uzmanız. Deneyimli profesyonellerden oluşan ekibimiz, panjur sorunlarınızı hızlı ve verimli bir şekilde çözmek için her zaman hazırdır.

İçindekiler

Karşılaşabileceğiniz 9 Yaygın Panjur Sorunu

Kepenkler Açılmıyor veya Kapanmıyor

Panjurunuzun açılmaması, kapanmaması veya sıkışması yaygın ve önemli bir sorundur. Arızalı bir motor, yanlış ayar veya hasarlı bir deklanşör gibi çeşitli nedenlerden dolayı olabilir. Panjur tamiri ekibimiz sorunu teşhis ederek doğru bir çözüm sunabilmektedir.

Uzaktan Kumanda Çalışmıyor

Panjurunuz uzaktan kumandayla çalıştırılıyorsa ve aniden çalışmayı durduruyorsa, bunun nedeni pillerde, vericide veya alıcıda bir sorun olabilir. Verici ve alıcı arasındaki sinyali engelleyen bir şey olması da mümkündür.

• Kepenk Çok Yavaş/Hızlı Hareket Ediyor

Kepenginiz normalden daha yavaş veya daha hızlı hareket ediyorsa, bunun nedeni muhtemelen motorla ilgili bir sorundur. Motorun değiştirilmesi veya yeniden programlanması gerekebilir.

Motor Aşırı Isınıyor

Panjur motorunuzun aşırı ısındığını fark ederseniz, bunun nedeni muhtemelen kablolama ile ilgili bir sorundur. Kablolar gevşemiş veya hasar görmüş olabilir.

Sensörle İlgili Arızalar

Teknolojideki gelişmeler nedeniyle, bazı panjurlar artık sensörlerle gelmektedir. Bunlar, kapının yolunda bir nesne olup olmadığını tespit etmek için vardır ve herhangi bir kazayı önlemek için kapının kapanmasını durduracaktır. Ancak bazen sensörler yanlış hizalanabilir veya kirlenebilir bu da yanlış pozitiflere neden olabilir.

Kapı Yapısı

Zamanla, kapının yapısı hasar görebilir veya zayıflayabilir. Bu genellikle hava hasarı, aşınma ve yıpranmadan kaynaklanır. Kapının çökmesine neden olabileceğinden, bu sorunu mümkün olan en kısa sürede düzeltmek gereklidir.

Ezikler ve Çukurlar

Ezikler ve çukurlar göze hoş gelmeyebilir ve panjurunuzun eski ve yıpranmış görünmesine neden olabilir. Bunun nedeni darbe hasarı, hava hasarı veya yanlış kurulum olabilir. Ayrıca kapının işlevini de etkileyebilirler.

Güç Kaynağı ve Bağlantılar

Panjurunuz çalışmıyorsa, bunun nedeni güç kaynağı veya bağlantılarla ilgili bir sorun olabilir. Gevşek bir bağlantı, hatalı bir güç kaynağı panjurunuzun çalışmamasına neden olabilmektedir.

Pistlerdeki Kir ve Kalıntı

Panjurunuz düzgün bir şekilde açılmıyor veya kapanmıyorsa, bunun nedeni paletlerdeki kir veya kalıntı olabilir. Bu, kapının sıkışmasına neden olabilir. Bunun nedeni hava hasarı, yanlış kurulum veya bakım eksikliği olabilir. Kir veya kalıntıları temizleyebilir ve kapınızı çalıştırabilirsiniz.

Panjur sorunlarınızı teşhis etmek için neden bizi tercih etmelisiniz?

Panjur sorunlarınızı çözecek deneyimli ve güvenilir bir ekip arıyorsanız, pimapentamiri.com’dan başkasını aramanıza gerek yok. Her türlü panjur tamiri konusunda zengin bilgi birikimine ve yılların deneyimine sahibiz ve sorunu hızlı bir şekilde teşhis edip çözebiliriz.